Działania te w konsekwencji wpływają na sprzedaż. 79 procent niezadowolonych klientów nie odwiedza już słabszych stron internetowych – z wyjątkiem Google lub Amazon. 46 procent niezadowolonych klientów wywiera trwałe negatywne wrażenie, a 44 procent dzieli się swoimi doświadczeniami zakupowymi z resztą świata. Konsekwencje wykraczają daleko poza świat cybernetyczny, ponieważ 87 procent klientów robi zakupy w sklepach internetowych, a także stacjonarnych.

Porzuć powolne strony internetowe

Porzuć powolne strony internetowe

Podczas gdy jakość usług i produktów najwyraźniej ma największy wpływ na sprzedaż biznesową, przekształcanie odwiedzających witrynę w Klientów zakupowych w cyberprzestrzeni w dużej mierze zależy od wypracowania pozytywnego wrażenia klienta. I to właśnie tutaj wchodzą w grę parametry wydajności witryny ecommerce, takie jak ultraszybka szybkość strony i szybkie procesy wymeldowania, ostatecznie dając klientom pozytywne wrażenie psychologiczne zachęcające do sprzedaży i lojalności klientów.

Wydajność Wpływa Na Konwersję

Jako najważniejszy i najpotężniejszy wskaźnik internetowy dla firm internetowych, współczynniki konwersji holistycznie zależą od KPI witryny w ustanawianiu przewagi konkurencyjnej dla platform detalicznych online.

W cyber świecie tradycyjne kampanie marketingowe nie zwiększają współczynnika konwersji bez poprawy doświadczenia użytkownika witryny-obejmującego szybkość strony i responsywność witryny.

Kampania zbierania funduszy Obamy podczas wyborów prezydenckich w 2011 roku zwiększyła dodatkowe 34 miliony dolarów, gdy strona internetowa Obama for America zmniejszyła czas ładowania strony z 5 sekund do 2 sekund – to 14 procent wzrostu konwersji darowizn przy zaledwie 3 sekundach poprawy wydajności witryny!

Szybki czas ładowania równa się lepszym konwersjom

Szybki czas ładowania równa się lepszym konwersjom

Doprowadzenie potencjalnych klientów do progu stacjonarnych sklepów detalicznych często wymaga starannie zaplanowanej kampanii marketingowej i reklamowej. A gdy klienci wchodzą do sklepu, zwykle nie wychodzą bez zakupu.

Potrzeba znacznie mniej wysiłku w doprowadzeniu klientów online do odwiedzenia sklepu internetowego-internauci nie mają nic przeciwko kilku krnąbrnym kliknięciom, aby otworzyć strony internetowe, których nigdy wcześniej nie odwiedzili. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek i reklamy w mediach społecznościowych często sprawdzają się.

Równie wygodne dla odwiedzających jest opuszczenie strony, jeśli wymagane informacje nie zostaną udostępnione w ciągu znośnych kilku sekund – dla niezauważonych odwiedzających, to nie zajmuje dużo więcej niż kilka krnąbrnych kliknięć!

Doświadczenie użytkownika pod względem wydajności witryny i responsywności staje się zatem ostatecznym czynnikiem wpływającym na współczynniki konwersji na rynkach internetowych. Ecommerce to przede wszystkim wygoda klienta i skuteczne dotarcie do potencjalnych klientów dzięki odpowiednim informacjom, produktom i usługom we właściwym czasie.

Żadne z nich nie jest możliwe bez szybkości strony szybszej niż użytkownicy rezygnujący z wizyt z powodu problemów z wydajnością witryny. Nie wiesz, jak wydajność witryny wpływa na Współczynnik konwersji? Narzędzia takie jak Google Test My Site tool mogą pomóc odpowiedzieć na to pytanie(patrz przykład poniżej).

Kalkulator prędkości konwersji

Kalkulator prędkości konwersji

Wydajność Wpływa Na Zaangażowanie Użytkowników

Statystyki zaangażowania użytkowników zasilają kocioł analizy stron internetowych w opracowywanie najlepszych strategii optymalizacji sprzedaży online. Firmy internetowe mające siedzibę w konkurencyjnej cyberprzestrzeni dobrze rozumieją znaczenie wydajności witryny i narzędzi, które analizują i przewidują najlepsze działania korelujące z szybkością strony i przychodami.

Informacje o zwiększonym zaangażowaniu użytkowników Dzięki responsywnym i szybko ładującym się witrynom są często postrzegane jako proxy sukcesu biznesowego online. Zaangażowanie użytkowników jest w dużej mierze zależne od ludzkich ograniczeń w przechowywaniu pamięci krótkotrwałej powyżej kilku sekund i ludzkich aspiracji poczucia kontroli nad maszyną we wszystkich okolicznościach.

Pod wykonywanie stron www

Strony w tematyce pozycjonowanie stron

W przypadku słabych stron internetowych – zauważenie słabych wyników jest pojęciem względnym - czas ładowania strony przekracza ludzkie ograniczenia, podczas gdy brak przetwarzania żądań użytkowników daje fałszywe wrażenie ignorancji lub niekompetencji w dostarczaniu żądanej odpowiedzi skutecznie i dokładnie.

Wysokowydajne strony internetowe

Wysokowydajne strony internetowe

Z drugiej strony strony o wysokiej wydajności-zauważmy, że wysoka wydajność jest również terminem względnym-wpływ na trzy parametry, które określają zaangażowanie użytkowników: uczucia użytkowników, stany psychiczne użytkowników i interakcje użytkowników. Te trzy aspekty tworzą emocjonalny, poznawczy i behawioralny związek między ludzkimi gośćmi (niewiele można powiedzieć o botach!) oraz stronę internetową.

Dzięki temu połączeniu firmy internetowe mogą wykorzystywać znaki zaangażowania użytkowników, takie jak skoncentrowana uwaga, motywacja i zaufanie do przekształcania odwiedzających w klientów, stałych klientów, a nawet ambasadorów marki generujących leady w mediach społecznościowych i poza światem Internetu.

Wpływ wydajności na OpEx i przychody

Podczas gdy inwestowanie w optymalizację wydajności witryny zwiększa CapEx na rzecz golenia kilku sekund w czasie ładowania strony, Zwrot jest nieuchronnie postrzegany w postaci rosnących przychodów i kurczących się kosztów operacyjnych i Inwestycji w sprzęt.

ECommerce Gigant Shopzilla odnotował 50-procentową redukcję budżetu operacyjnego poprzez skrócenie czasu ładowania strony z 7 sekund do 2 sekund. Ulepszenia wydajności dzięki przeglądowi projektu strony internetowej umożliwiły firmie wykorzystanie tych samych zasobów sprzętowych, aby efektywnie przetwarzać tę samą ilość żądań użytkowników witryny. Poprawiona responsywność strony internetowej zwiększyła również przychody o 12 procent, ponieważ sklep detaliczny obsługiwał zwiększający się ruch internetowy bez konieczności dodatkowych inwestycji w konsekwentnie rozszerzające się zasoby sprzętowe.

Ulepszenia w KPI strony internetowej prowadzą również do lepszego wyniku jakości AdWords, a tym samym zmniejszają koszt kliknięcia (CPC). Firmy internetowe o wysokiej jakości wynikach i szybkości stron są w stanie wydajnie i skutecznie wydawać budżet reklamowy, maksymalizując tym samym zasięg i przyciągając klientów bez konieczności dodatkowego OpEx.

Spowolnienie, z drugiej strony, minimalizuje wykorzystanie zasobów. Bing przeprowadził niezależne badanie dotyczące wydajności witryny internetowej wpływającej na przychody i stwierdził, że 2-sekundowe opóźnienie w dostarczeniu zapytania spowodowało utratę przychodów w wysokości 4,3 procent na użytkownika.

A zachowanie klientów nie zmienia się drastycznie, gdy opóźnienia są usuwane. Gdy Google usunęło opóźnienie o 0,4 sekundy w dostarczaniu wyników wyszukiwania, użytkownicy nadal wykonywali o 0,21 procent mniej wyszukiwań, nawet przy optymalnym działaniu strony internetowej.

Dodatkowe wysiłki w celu zwiększenia wydajności witryny mogą tymczasowo rozciągnąć CapEx, ale kompromis jest ostatecznie uzasadniony, ponieważ dodatkowe inwestycje przekładają się na wyższe zyski, zwiększone strumienie przychodów i minimalne koszty operacyjne.

Wydajność Wpływa Na Użyteczność

Strony internetowe z najbardziej stromą krzywą uczenia się osiągają najwyższą pozycję klienta. Internauci uważają czas potrzebny na naukę korzystania z alternatywnych stron internetowych za znaczny koszt przełączania, który działa jako mechanizm blokujący je do usług online oferowanych za pośrednictwem wysokowydajnych stron internetowych.

Elementy zależności między użytecznością witryny a lojalnością klientów są powiązane z KPI witryny, w tym szybkość strony, Czas ładowania i szybkość reakcji witryny na żądania użytkowników. Hipotetyczny model optymalizacji prędkości witryny uwzględnia te elementy, a cechy takie jak zaufanie do witryny, interaktywność i znaczenie informacji są uważane za podzbiór użyteczności witryny przez użytkowników końcowych.

Podobnie, crawlery internetowe i wyszukiwarki mierzą wydajność witryny pod względem szybkości strony, żeglowności, doświadczenia użytkownika, responsywności i dostępności do globalnej publiczności jako podzbiór optymalizacji pod kątem wyszukiwarek wpływających na rankingi wyszukiwania.

Cechy użyteczności

Cechy użyteczności

Użytkownicy oczekują następujących cech wpływających na użyteczność stron internetowych:

Łatwy w obsłudze, nawigacji i zrozumieniu.

Bezpośrednio dostarczać istotne informacje i poszukiwane kontrole.

Dostępne na wszystkich urządzeniach, maszynach, systemach operacyjnych, przeglądarkach i lokalizacjach geograficznych.

Dostarczanie legalnych, wiarygodnych i wysokiej jakości informacji, produktów i usług przy minimalnych kliknięciach i żądaniach przeglądarki.

Spełnienie tych zamierzeń ma kluczowe znaczenie dla maksymalizacji wydajności witryny, użyteczności i lojalności klientów, z których wszystkie są nakładającymi się elementami jednego systemu, który działa jako kanał do sukcesu biznesowego online.

Rozdział 3: Zoptymalizowana Prędkość Strony Mobilnej Przyćmiewa Pulpit

Mobile to przyszłość wszystkiego, co przewodowe. Adopcja gwałtownie rośnie, ponieważ urządzenia mobilne mają objąć całą rasę ludzką – 2,32 mld subskrypcji smartfonów, czyli około trzydziestu procent światowej populacji w 2017 roku. A boom przypływy stymulujących reperkusji nadal zakłócają działania firm internetowych, które ledwo wkroczyły w segment marketingu mobilnego Internetu.

Sukces w świecie cyber zależy od zdolności do przyjęcia mobilnego podejścia w dotarciu do eksplodującej populacji abonentów mobilnych. A dla organizacji, które chcą skutecznie dotrzeć do ogromnej populacji mobilnej, niewyobrażalne nagrody pojawiają się tuż za rogiem.

Mobile vs desktop

Mobile vs desktop

Desktop internet marketing, z drugiej strony, jest tak ostatniej dekady-OWS. Google terminy "post PC Era", "freefall sprzedaży komputerów PC" i "śmierć komputerów stacjonarnych", a to, co powraca jest niezliczoną ilością dziennikarskiej paszy przedstawiającej ponurą przyszłość dla organizacji wciąż tkwiących wokół bazy użytkowników Internetu pulpitu tylko.

Dla takich maruderów z branży nie jest jeszcze za późno na przyjęcie strategii mobilnej. Jednak takie podejście nie zawsze opłaca się przyszłościowym firmom internetowym, gdy nie optymalizują swojego zasięgu do bazy użytkowników mobilnych.

27kgmAcQZABPhuND